Kable aluminiowe 3,6/6 kV

Wśród przewodów i kabli energetycznych wyodrębnić można kable aluminiowe 3,6/6 kV – to właśnie je znajdziesz w niniejszej kategorii. Jak wskazuje nazwa, różnią się od popularnych modeli miedzianych materiałem wykonania. Przewody energetyczne aluminiowe mają żyłę roboczą stworzoną z aluminium i żyłę powrotną z miedzi. Izolacja polwinitowa zabezpiecza kable aluminiowe przed uszkodzeniami z zewnątrz. Hurtownia kabli multikable.pl oferuje te przewody energetyczne w trzech modelach: YAKY 3,6/6 kV, YnAKY 3,6/6 kV (są to przewody niepalne), YAKYFty 3,6/6 kV (są to kable opancerzone).

Do czego służą kable energetyczne aluminiowe?

Tak jak inne kable energetyczne, przewody aluminiowe wykorzystasz do przesyłania energii elektrycznej w instalacjach znajdujących się wewnątrz i na zewnątrz budynków. W tym drugim przypadku kable aluminiowe możesz umieścić w powietrzu oraz na lub w ziemi – w kanałach kablowych bądź bezpośrednio. Podobnie do miedzianych przewody aluminiowe mogą być częścią instalacji podatnych na duże uszkodzenia mechaniczne.

Przewody aluminiowe YAKY, YnAKY i YAKYFty

Hurtowania kabli multikable.pl przygotowała szeroką ofertę kabli o odmiennym przekroju i liczbie żył. Przewody RMC są kablami wielodrutowymi, zagęszczonymi, okrągłymi. Niezależnie od modelu odznaczają się trwałą izolacją z polwinitu. Możesz zamówić je w dokładnie takiej długości, jaka jest Ci potrzebna, ponieważ oferujemy odcinanie przewodów z bębna. Złóż zamówienie właśnie u nas, by cieszyć się gwarancją wysokiej jakości i niezawodności!

Filter