Blog

Jak testuje się kable przeciwpożarowe?

Każdy budynek musi spełniać określone warunki bezpieczeństwo. Jednym z nich jest zagrożenie przeciwpożarowe. Aby być przygotowanym na zagrożenie ze strony ognia oraz temperatury, najpierw muszą zostać zainstalowane kable przeciwpożarowe. One także muszą zostać kompleksowo przebadane oraz przetestowane, żeby zadziałały w momencie zagrożenia.

Miejsca, w których najczęściej stosuje się kable przeciwpożarowe

Bezpieczeństwo ludzi stawia się na pierwszym miejscu przy okazji budowy każdego budynku użytku publicznego. Jeżeli istnieje jakiekolwiek ryzyko zagrożenia pożarowego, od samego początku powinno się minimalizować je do absolutnego minimum. Kable przeciwpożarowe używane są właśnie w takich miejscach, w których pożary mogą mieć opłakane skutki.

Kable przeciwpożarowe – dlaczego się je stosuje?

Aby zapewnić bezpieczeństwo osobom przebywającym w budynku, musimy być przygotowani na każdą ewentualność. Mowa tutaj zarówno o odpowiedniej konstrukcji zmniejszającej ryzyko zawalenia się do minimum, ale przede wszystkim ich ochronę na wypadek ewentualnego pożaru. Kable przeciwpożarowe mają bardzo dużo zastosowań, które pozwalają ochronić zdrowie klientów galerii handlowej lub pracowników biurowych.

Czym różnią się kable przeciwpożarowe od zwykłych?

Bez wątpienia pożar budynku stanowi sytuację ekstremalnie niebezpieczną. Oprócz oczywistych zniszczeń pod postacią materialną, zagrożone jest również życie ludzkie. Wezwanie na czas straży pożarnej czy ewakuacja ludzi to kwestia kluczowa. Aby jednak uniknąć ryzyka rozprzestrzenienia ognia, warto zainwestować w kable przeciwpożarowe. Co je odznacza oraz czym różnią się od tych zwykłych?

Klasy ochronności urządzeń elektrycznych

Dzisiaj porozmawiamy odrobinę o klasach ochronności urządzeń elektrycznych. Z pewnością domyślasz się, że nie tylko przewód ochronny może być swego rodzaju gwarantem bezpieczeństwa. Obecnie wyróżniamy aż 4 klasy ochronności. Aby zakwalifikować konkretny sprzęt do określonej klasy, musi on posiadać szczególny zestaw cech. Bez zbędnego gadania - rozjaśnijmy sobie pewne kwestie.

Izolacja przewodów elektrycznych – czym izolować?

Niejednokrotnie jesteśmy zmuszeni, by zaizolować kawałek przewodu czy konkretnych końcówek kablowych. Nie musisz być jednak specjalistą w tej dziedzinie. Wydawałoby się, że sprawa jest prosta. Taśma bądź rurka - do roboty. Natomiast my chcielibyśmy nieco bardziej przybliżyć Ci temat, abyś zrobił to przede wszystkim bezpiecznie oraz prawidłowo. Jak i czym izolować przewody?

Kolorowe przewody – co oznaczają?

Jak powszechnie wiadomo, kolor przewodów nie jest przypadkowy. Najczęściej zróżnicowane barwy cechują żyły przewodu izolacji wewnętrznej. Będziemy tutaj oczywiście mówić o całości, uwzględniając stricte codzienny i użytkowy charakter, dlatego na tapet bierzemy przede wszystkim napięcia przemienne, czyli te znajdujące się w domowych gniazdkach elektrycznych. Przejdźmy więc do rzeczy.

Uziemienie instalacji elektrycznej – co oznacza?

Uziemienie jest jednym z najistotniejszych aspektów w branży instancji elektrycznych. W teorii w przewodach uziemiających nie występuje napięcie elektryczne, ani energia elektryczna a mimo to każdym domu wiją się przewody uziemiające. Z jakiego powodu? Z niniejszego artykułu dowiesz się, co oznacza, że instalacja jest uziemiona, w jakim celu się to robi oraz jak można uziemić budynek. Zapraszamy!

Ogranicznik przepięć – do czego służy

Ogranicznik przypięć jest urządzeniem służącym do ochrony przed czasowymi przepięcia, które ograniczają częstotliwość oraz okres trwania prądu następczego. Montaż tego urządzenia może chronić przed awarią sprzętów podłączonych do sieci podczas gwałtownej burzy. Czym jest i do czego służy ogranicznik przypięć?

Dlaczego warto używać odpowiednich maskownic i korytek do kabli?

Zapewne niejednokrotnie widziałeś u znajomych Ci osób listwy na kable. Przymocowane do ściany stanowią bardzo praktyczną opcję, gdy zależy nam, aby te stały się kompletnie niewidoczne. No i tutaj przychodzą z pomocą maskownice oraz korytka. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, demontaż będzie błyskawiczny, jak również dziecinnie prosty. Wymienisz wtedy przewody bez większych problemów. Dzisiaj przedstawiamy więc zalety wymienionych rozwiązań. Spis treści: Coś prostego do zadań specjalnychCo do ścian na kable? Zdecydowanie listwy maskująceMaskownice i korytka jako gustowna część wnętrza Coś prostego do zadań...