Kategorie

Blog

Sprzedaż energii z fotowoltaiki przez firmę – jak to działa?

Jednym z argumentów przemawiających za instalacją modułów PV od zawsze była możliwość sprzedaży nadwyżek wyprodukowanego przez nie prądu. Początkowo przysługiwała ona jedynie gospodarstwom domowym, ale po nowelizacji ustawy o OZE z 2019 roku prosumentami mogą zostać także różne instytucje i przedsiębiorstwa. Jak działa sprzedaż energii z fotowoltaiki przez firmę? Najważniejsze informacje znajdziesz w tym artykule.

Jak wybrać magazyn energii do fotowoltaiki?

Magazyn energii do fotowoltaiki, to coś, co zainteresuje wszystkich którym eco life i szukanie oszczędności nie jest obce. Odnawialne źródła energii, w tym przede wszystkim energia słoneczna, cieszą się coraz większym zainteresowaniem ze strony Polaków. Wynika to nie tyle ze wzrostu świadomości ekologicznej, ale przede wszystkim z chęci ponoszenia, jak najmniejszych kosztów energii. Aby maksymalnie wykorzystać możliwości fotowoltaiki, pomyśl o możliwościach magazynu energii.

Najchętniej kupowane panele fotowoltaiczne w Polsce w 2021

Panele fotowoltaiczne szturmem podbijają gospodarstwa domowe w Polsce. Na rynku dostępnych jest wiele marek paneli fotowoltaicznych. Jakich producentów paneli fotowoltaicznych najczęściej wybierają Polacy? O tym poniżej! Najczęściej wybierane panele fotowoltaiczne w 2021 r. W Internecie można odnaleźć wiele opinii o panelach fotowoltaicznych. Poza tym dostępne są różne rodzaje paneli fotowoltaicznych, co wpływa na problem z […]

Jakie kable stosować do układania na zewnątrz?

W czasie budowy domu zawsze przychodzi moment zakładania wewnętrznej instalacji elektrycznej. Zazwyczaj podczas wznoszenia budynku właściciele chcą mieć dostęp do energii elektrycznej, także na zewnątrz. Dlatego przy zakładaniu instalacji wewnętrznej, warto od razu zająć się instalacją elektryczną wokół domu. Aby zapewnić dostęp do energii elektrycznej na zewnątrz, trzeba wziąć pod uwagę podpięcie do sieci energetycznej oraz odpowiednio poprowadzić kabel pod ziemią.

Jakie kable stosować do układania w ziemi?

Układanie kabli w ziemi odbywa się zawsze, gdy następuje podłączenie do sieci elektroenergetycznej lub jest wykonywana zewnętrzna instalacja oświetlenia. Wiele osób decyduje się na zlecenie takich prac profesjonalnej firmie. Jednak przy odpowiedniej wiedzy układanie kabli w ziemi możemy wykonać sami, zmniejszając swoje wydatki. Poniżej przedstawiamy zbiór najważniejszych informacji na temat układania kabli w ziemi. Jakie […]
1 2 3 4 5 6 8