Kable iskrobezpieczne

Kable sygnalizacyjne można podzielić na różne rodzaje, wśród których znajdują się kable iskrobezpieczne. Jak podpowiada nazwa, nadają się do stosowania w miejscach o podwyższonym ryzyku wystąpienia wybuchu, pożaru lub takim, w którym powstają iskry. W naszym sklepie znajdziesz kable iskrobezpieczne różnych typów, w tym: IB-YKSLYekw, IB-YKSLYekwo, IB-YSL(St)Y, IB-YSL(St)Y-JZ, IB-YSL(St)Y-OZ, IB-YSL(St)Y-P-OZ, IB-YSLCY-JZ, IB-YSLCY-JZ oraz IB-YSLCYv-OZ. Bez względu na typ wykorzystuje się je w obwodach sterowania, kontroli, bezpieczeństwa oraz w szeroko rozumianym przemyśle.

Kable iskrobezpieczne w zastosowaniu

Dostępne w tej kategorii kable iskrobezpieczne bardzo dobrze przewodzą energię elektryczną. Są przystosowane zarówno do połączeń stałych, jak ruchomych. Mimo wysokiej odporności mechanicznej wyróżniają się giętkością ułatwiającą układanie ich w przestrzeniach ciasnych i nietypowych. Kable iskobezpieczne są miedziane i pokryte izolacją z samogasnącego polwinitu. Ekran w takich przewodach wykonywany jest z drucików miedzianych. Kable iskobezpieczne nie rozprzestrzeniają płomienia i są odporne na materiały ropopochodne, oleje, smary.

Kable iskrobezpieczne – co warto o nich wiedzieć?

Z uwagi na wzmocnioną powłokę kable iskrobezpieczne nadają się do układania w miejscach narażonych na lekkie i średnie obciążenia mechaniczne. W zależności od typu kable iskrobezpieczne mają różnią liczbę żył i średnicę przekroju. Inne jest też napięcie znamionowe. Przykładowo kable iskrobezpieczne IB-YKSLYekw mają 0,6/1kV, a przewody IB-YKSLYekwo 300/500V. Wybierz właściwy model i powiadom nas, jaka długość jest Ci potrzebna, byś nie musiał płacić za nadmiar. Zapraszamy do zakupów!

Filter