Peszle do prowadzenia kabli

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Pokaż:
 • Rura karbowana 320N szara samogasąca -5 °C +60 °C PV UV IK06 fi 25 /50m/

  Czas wysyłki: 48h
  134.69  z VAT
  szt
 • Rura karbowana 320N szara samogasąca -5 °C +60 °C PV UV IK06 fi 16 /100m/

  Czas wysyłki: 48h
  124.23  z VAT
  Zapytaj o ofertę
Pokaż:

Peszle – niezastąpione elementy elektroinstalacyjne

Wśród wszelkich rur stosowanych powszechnie w prowadzeniu kabli i przewodów instalacyjnych peszle są jednymi z najpopularniejszych. To karbowane rury elektroinstalacyjne wykonywane najczęściej z niepalnego tworzywa sztucznego. Cechujące się świetną wytrzymałością mechaniczną, trwałością i szczelnością oraz oferujące przy tym dużą łatwość w montażu przewodów. Stosuje się je m.in. w instalacjach elektrycznych, światłowodowych i telefonicznych. Służą także często do prowadzenia kabli w gruncie. To rozwiązania niezwykle wszechstronne i wygodne w instalacji.

Peszel z pilotem czy bez?

Pośród peszli można wyróżnić kilka ich podstawowych kategorii. Wskazać można m.in. peszel niepalny, bezszwowy, zbrojony (wzmocniony) i bezhalogenowy. Jeden produkt zazwyczaj łączy w sobie kilka z tych cech, tak jak oferowane przez nas rozwiązania. Nadrzędnym podziałem jest jednak to, czy dana rura karbowana posiada tzw. pilot, tj. wbudowaną linkę oraz obły element prowadzący, służące przeprowadzaniu kabla przez osłonę. To rozwiązanie znacznie przyśpiesza osadzenie przewodów w peszlach, ułatwiając tym samym pracę. Na peszel z pilotem warto postawić szczególnie wtedy, gdy nie dysponujesz osobnym pilotem do wprowadzania przewodów lub planujesz przeprowadzenie dłuższych odcinków kabli.

Czym wyróżnia się peszel ziemny z pilotem?

Wśród rur karbowanych dedykowanych prowadzeniu przewodów znaleźć można także te stworzone specjalnie do stosowania w gruncie. Peszel ziemny z pilotem to rozwiązanie wzmocnione, cechujące się ponadprzeciętną odpornością na nacisk, wstrząsy i wibracje. To szczelna rura, która skutecznie ochroni przewody przed wilgocią i warunkami zewnętrznymi. Dzięki jej trwałości nie będziesz musieć martwić się o bezpieczeństwo przewodów czy degradację elementów ochronnych w miarę upływu lat. Pomimo solidnego wzmocnienia, peszel ziemny nadal charakteryzuje się jednak dużą elastycznością. Wraz z pilotem ułatwiającym wkładanie przewodów, sprawia to, że rozwiązania te są bardzo łatwe w montażu.

Rura karbowana z pilotem i inne elementy montażowe w Multikable.pl

Trwałość każdej instalacji zależy w dużej mierze od jakości elementów prowadzenia i ochrony przewodów. Niezależnie od tego, czy mówimy tu o domowej instalacji elektrycznej, instalacji gruntowej czy niezwykle złożonych obwodach przemysłowych. Zdecydowanie warto więc postawić na rozwiązania profesjonalne, a wyłącznie takie oferujemy w naszym sklepie. Jeśli interesuje Cię rura karbowana z pilotem, to u nas znajdziesz ją we wszystkich popularnych średnicach i długościach oraz, oczywiście, w bardzo konkurencyjnych cenach. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą!