Moduł Internetowy

Wyświetlanie wszystkich wyników: 9

Pokaż:
 • FoxESS Pocket LAN Smart Monitor

  Czas wysyłki: 5dni
  157.66  z VAT
  szt
 • Solplanet 4G stick (z 4-pinową wtyczką)

  Czas wysyłki: 72h
  742.53  z VAT
  szt
 • Cloud Connect Advanced, TAP, DIN Rail PS

  Czas wysyłki: 7dni
  820.72  z VAT
  szt
 • Moduł WLAN-FE Huawei Dongle

  Czas wysyłki: 7dni
  246.30  z VAT
  szt
 • FoxESS Smart WiFi 3.0

  Czas wysyłki: 5dni
  186.87  z VAT
  Zapytaj o ofertę
 • GoodWe moduł komunikacyjny LAN – seria G2

  Czas wysyłki: 7dni
  216.64  z VAT
  Zapytaj o ofertę
 • Moduł Huawei Dongle 4G

  Czas wysyłki: 7dni
  876.79  z VAT
  Zapytaj o ofertę
 • GoodWe moduł komunikacyjny WiFi

  Czas wysyłki: 7dni
  146.75  z VAT
  Zapytaj o ofertę
 • GoodWe moduł komunikacyjny LAN

  Czas wysyłki: 7dni
  280.90  z VAT
  Zapytaj o ofertę
Pokaż:

Moduły Internetowe do fotowoltaiki

Z tym, że postęp mknie do przodu i coraz bardziej się rozpędza, wszyscy musimy się zgodzić. Nie ma co zostawać w tyle. Trzeba iść z duchem czasu i wykorzystać dzisiejsze możliwości tak, by w przyszłości przynosiły pozytywne skutki. Takiego samego zdania są producenci systemów fotowoltaicznych. Dlatego oferują użytkownikom paneli słonecznych szereg rozwiązań, które pomagają lepiej wykorzystać naturalną energię. W tym celu proponują nam podłączenia falownika do sieci internetowej. Za pomocą modułu Internetowego do fotowoltaiki z pewnością zyskamy.

Zalety podłączenia modułów Internetowych do fotowoltaiki

Zaletą podłączenia falownika fotowoltaicznego do Internetu jest zdalna dostępność do wszystkich danych w czasie rzeczywistym. Widzimy, w jakim trybie są nasze urządzenia oraz jak wyglądają bieżące produkcja i zużycie prądu.

Ważną zaletą podłączenia modułów Internetowych do fotowoltaiki jest możliwość tworzenia szczegółowych statystyk. Mogą one przedstawiać poszczególne tygodnie, dni, a nawet godziny.

Po co mi statystyka zużycia prądu?

Znając statystyki i wiedząc, kiedy nasze panele fotowoltaiczne produkują nadwyżkę prądu elektrycznego, możemy tak dostosować nasze czynności, by najlepiej wykorzystać te godziny. Mamy możliwość wstawić pranie w godzinach nadprodukcji energii? Zróbmy to! Posiadamy bojler na prąd? Nagrzewajmy wodę, gdy panele są w stanie zaspokoić bieżące potrzeby i jeszcze odłożyć energię do akumulatorów.

Ponieważ, gdy słońce zajdzie, a my zaczniemy prać, sprzątać i ogrzewać dom zgromadzoną energią, może nam jej do rana zabraknąć. Dzięki statystykom możemy zoptymalizować zużycie prądu i dowolnie ograniczać i rozkładać w czasie zużycie tak, by było ono efektywne.

Mobilna fotowoltaika

Producenci systemów fotowoltaicznych wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów. Dlatego też zarówno międzynarodowi giganci, jak i lokalne firmy sprzedające fotowoltaikę oferują swoim klientom możliwość podłączenia swojej fotowoltaiki do Internetu. Co więcej, dane możemy sprawdzać w mobilnych aplikacjach, będąc w jakimkolwiek miejscu na świecie. Wystarczy jedynie zainwestować w odpowiedni falownik, podłączyć go do Internetu za pomocą modułu i cieszyć się możliwościami, jakie oferuje aplikacja mobilna do sterowania fotowoltaiką. W aplikacjach bowiem nie tylko widzimy bieżące zużycie i statystyki, ale również możemy sprawdzić, czy cały system działa prawidłowo.

Jaki moduł Internetowy wybrać?

W naszym sklepie posiadamy moduły Internetowe renomowanych producentów. Znajdziemy moduły GoodWe oraz Huawei. Dzięki różnorodnej budowie modułów każdy posiadacz fotowoltaiki znajdzie model odpowiadający oczekiwaniom.