Przewody napowietrzne gołe

Wyświetlanie wszystkich wyników: 10

Pokaż:
 • Przewód AL 25mm2 /bębnowy w [m]/

  Czas wysyłki: 48h
  2.30  z VAT
  Zapytaj o ofertę
 • Przewód AFL-1,7 70mm2 /bębnowy w [m]/

  Czas wysyłki: 48h
  13.65  z VAT
  Zapytaj o ofertę
 • Przewód AFL-6 95mm2 /bębnowy w [m]/

  Czas wysyłki: 48h
  13.58  z VAT
  Zapytaj o ofertę
 • Przewód AFL-6 70mm2 /bębnowy w [m]/

  Czas wysyłki: 48h
  8.92  z VAT
  Zapytaj o ofertę
 • Przewód AFL-6 50mm2 /bębnowy w [m]/

  Czas wysyłki: 48h
  6.46  z VAT
  Zapytaj o ofertę
 • Przewód AFL-6 35mm2 /bębnowy w [m]/

  Czas wysyłki: 48h
  4.62  z VAT
  Zapytaj o ofertę
 • Przewód AFL-6 25mm2 /bębnowy w [m]/

  Czas wysyłki: 48h
  3.37  z VAT
  Zapytaj o ofertę
 • Przewód AFL-6 240mm2 /bębnowy w [m]/

  Czas wysyłki: 48h
  32.10  z VAT
  Zapytaj o ofertę
 • Przewód AFL-6 120mm2 /bębnowy w [m]/

  Czas wysyłki: 48h
  16.70  z VAT
  Zapytaj o ofertę
 • Przewód AL 120mm2 /bębnowy w [m]/

  Czas wysyłki: 48h
  10.54  z VAT
  Zapytaj o ofertę
Pokaż:

Przewody napowietrzne gołe – napowietrzne linie energetyczne

Każda sieć energetyczna zbudowana jest według określonych zasad. Stosowanie ustalonych norm ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa zarówno obsługującemu stacje energetyczne personelowi, jak i użytkownikom wytwarzanej przez nie energii. W tym celu stosuje się odpowiednio dobrane urządzenia i przewody, które zapewniają, zależnie od założenia obiektu, przepływ, odbiór, wysyłkę lub rozdział energii elektrycznej. Prezentowane przewody napowietrzne gołe to jedne z przewodów wykorzystywanych w napowietrznych liniach energetycznych.

Przewody napowietrzne gołe – przesył i dystrybucja energii

Przewody napowietrzne to integralna część linii energetycznej. Wykorzystywane są do przesyłu i dystrybucji energii elektrycznej. Za ich pomocą przekazywana energia trafia bezpośrednio do odbiorców przemysłowych i prywatnych. Energetyczne kable napowietrzne mogą doprowadzać prąd bezpośrednio do gospodarstw rolnych czy wolnostojących domów jednorodzinnych. Wyjątkowym ich rodzajem są kable napowietrzne nieizolowane.

Przewody napowietrzne gołe – przewody nieizolowane

Przewody napowietrzne nieizolowane, określane też mianem przewodów gołych, to charakterystyczny element w instalacji energetycznej. Tym, co wyróżnia je na tle innych, podobnych produktów, jest brak obecności w strukturze przewodu materiału, pełniącego funkcję izolatora. W przypadku tego rodzaju kabla napowietrznego mamy do czynienia z wykorzystaniem naturalnego czynnika izolującego, jakim jest powietrze. Jedynymi miejscami, w których mocuje się specjalnie zaprojektowane izolatory, są punkty na słupach, w których przewody zostały umocowane.

Przewody napowietrzne gołe – tanio i bezpiecznie

Niewątpliwą zaletą przewodów napowietrznych nieizolowanych jest ich wyjątkowo niski koszt produkcji i łatwy sposób montażu, co przekłada się na koszt wykonania całej napowietrznej sieci energetycznej. Brak konieczności stosowania dodatkowych materiałów, które odgrywałyby rolę izolatorów i prosta konstrukcja sprawiają, że przewody napowietrzne gołe to obecnie najchętniej wybierane rozwiązanie dla transportu i dystrybucji energii elektrycznej. Nieizolowane przewody napowietrzne to najlepszy wybór dla linii elektroenergetycznych wysokiego i średniego napięcia.