Przewody wielożyłowe olejoodporne

Instalacyjne przewody wielożyłowe olejoodporne

Przewody instalacyjne to takie, które wykorzystuje się m.in. w urządzeniach oświetleniowych i sprzętach gospodarstwa domowego. Dzielą się na różne rodzaje, wśród których wymienić należy przewody wielożyłowe olejoodporne – to właśnie je znajdziesz w niniejszej kategorii. Mogą zostać wykorzystane zarówno w domu, jak i firmie czy zakładzie przemysłowym. Szerokie zastosowanie wynika z faktu, iż instalacyjne przewody olejoodporne wielożyłowe świetnie sprawdzają się w temperaturach wysokich, jednak nieprzekraczających 90°C.

Jakie aspekty wyróżniają wielożyłowe przewody olejoodporne?

W tej kategorii znajdziesz przewody olejoodporne wielożyłowe przeznaczone do montowania w obwodach sterowania, a także do zasilania urządzeń prądem elektrycznym. Chcesz używać ich w połączeniach stałych czy ruchomych? Masz dowolność wyboru, jako że przewody wielożyłowe olejoodporne nadają się do obu, a ich trwałość w obu przypadkach jest zbliżona. Kable wielożyłowe olejoodporne są bardzo giętkie i wytrzymałe, więc nie muszą leżeć luzem ani być układane w linii. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie występuje ryzyko bliskiego kontaktu z wysoką temperaturą, olejem bądź innymi materiałami ropopochodnymi.

Przewody olejoodporne wielożyłowe z ekranem czy bez?

Hurtownia kabli Multikable.pl oferuje przewody wielożyłowe olejoodporne w dwóch wariantach: przewody H05VV5-F 500V oraz przewody H05VVC4V5-K 500V (są to wielożyłowe przewody ekranowane). Jeśli zastanawiasz się nad wyborem modelu, weź pod uwagę fakt, że przewody ekranowe olejoodporne mają szersze zastosowanie. Występujący w nich ekran z jednej strony skutecznie ochrania przesyłane kablem sygnały przed zewnętrznymi zakłóceniami, z drugiej zaś ogranicza emisję zakłóceń wydostających się z kabla. Sprawdź też, jaką grubością i liczbą żył odznaczają się wybrane przez Ciebie przewody wielożyłowe olejoodporne. Zamów dokładnie taką długość, jaka jest Ci potrzebna.