Przewody ekranowane do silników

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Czym są przewody ekranowane do silników?

Przewody ekranowane do silników stosujemy w bardzo skonkretyzowanych warunkach. Mianowicie musi być to środowisko, w którym znajduje się średnie obciążenie mechaniczne. Jednocześnie występują tam elastyczne połączenia, w których jednak nie ma napięcia rozciągającego. Gdzie można znaleźć dla nich zastosowanie? W ogromnej liczbie przemysłów! Zarówno przy produkcji opakowań do produktów spożywczych, jak również metalurgii oraz produkcji wszelkiego rodzaju maszyn i samochodów. Używane są także przy okazji urządzeń sygnalizacyjnych, pomiarowych oraz sterowniczych. Można je ułożyć zarówno w przestrzeniach zamkniętych, jak również w pomieszczeniach suchych, mokrych i na wolnym powietrzu. Przewody ekranowane do silników charakteryzują się bardzo szerokim wyborem, przez co czasami istnieje pewnego rodzaju dylemat, który z nich wybrać.

Przewody ekranowane do silników – jak je rozróżnić?

Patrząc na naszą ofertę, można zauważyć bardzo duże różnice w cenie niektórych produktów. Przewody ekranowane do silników zazwyczaj nie różnią się bazą, czyli materiałami użytymi do ich wykonania. Najczęściej mamy do czynienia z żyłami miedzianymi, które opcjonalnie mogą zostać ocynowane na życzenie klienta. Następnie w skład przewodów wchodzą izolacja oraz ekranowanie. Umożliwia to polietylen oraz taśma powstała z mieszanki aluminium oraz plastiku. Jeżeli chcemy kłaść je na zewnątrz lub w ziemi, potrzebujemy produktów odpornych na promieniowanie UV, które w szeroko rozumianej elektronice może okazać się niezwykle istotnym aspektem. Właśnie do tego przeznaczona jest czarna powłoka PVC, która otacza cały kabel. Przewody ekranowane do silników przede wszystkim różnią się przekrojami. Im większy przekrój, tym większą ilość danych(mierzonych w megabitach) w szybszym tempie każdy kabel jest w stanie przetransportować.

Przewody ekranowane do silników – dlaczego warto?

Jak już wcześniej zostało wspomniane, przewody ekranowane do silników świetnie sprawdzą się w dużej liczbie przedsiębiorstw oraz producji przemysłowych. Dzięki odpowiedniemu doborowi materiałów gwarantują bardzo łatwą instalację oraz elastyczność na najwyższym poziomie. Nie można również zapominać o odpowiednim oddziaływaniu na pole elektromagnetyczne. Przewody ekranowane do silników spełniają wszystkie niezbędne normy związane z kompatybilnością elektromagnetyczna zarówno w budynkach, jak i innego rodzaju instalacjach. Właśnie dlatego nadają się one w takich miejscach, w których pole elektromagnetyczne może mieć szkodliwy wpływ na bezpieczeństwo energetyczne.