Kable ekranowane

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Kable ekranowane

W internetowej hurtowni Multikable znajdziesz zarówno kable nieekranowe, jak i kable ekranowe. Te drugie dzielą się na typy zróżnicowane pod względem budowy. W tej kategorii znajdziesz kable YKSYekwkable YKSLYekwkable YKSLYekwokable YKSLYekw-Pkable YSLYCY-JBkable YSLYCY-JZkable YSLYCY-OBkable YSLYCY-OZ oraz kable YKSYektmy. Różnią się m.in. splotem i liczbą żył. W każdym typie żyły zostały wykonane z trwałej, elastycznej i doskonale przewodzącej prąd miedzi. Kable ekranowe mają powłokę stworzoną z polwinitu, co czyni je odpornymi na czynniki zewnętrzne. Z kolei ekran wykonano z ocynowanych drutów miedzianych.

Do czego wykorzystuje się kable ekranowe?

Chcesz zmodyfikować, naprawić, a może nawet stworzyć konstrukcje wykorzystywane w urządzeniach kontrolnych, sterowniczych lub związanych z zabezpieczaniem? Kable ekranowe sprawdzą się do tych zadań doskonale. Są to przewody elektryczne wyróżniające się bardzo dobrym przewodnictwem energii elektrycznej. Mogą być układane na stałe bądź zostać wykorzystane w połączeniach ruchomych. Warto wiedzieć, że z uwagi na trwałą budowę kable ekranowe wykorzystuje się w miejscach narażonych na uszkodzenia mechaniczne w wysokim stopniu. A to i tak nie wszystko! Kable ekranowe sprawdzają się tam, gdzie zachodzi ryzyko zakłócenia sygnału przez zewnętrzne pola elektromagnetyczne.

Kable ekranowe – przykładowe zastosowanie

Wyjaśniliśmy już, w jakich rodzajach połączeń mogą być stosowane kable ekranowe. Jak to wygląda w praktyce? Najczęściej kable ekranowe spotkasz w szeroko pojętym przemyśle. Występują w przemyśle maszynowym, w różnego typu instalacjach (np. klimatyzacyjnych), przy taśmach produkcyjnych. Z uwagi na wysoką odporność na niekorzystne warunki zewnętrzne kable ekranowe mogą być stosowane w stalowaniach oraz hutach.