Koryta kablowe

Korytko kablowe – wszechstronna podpora instalacyjna

Zwane także kanałem kablowym, korytko kablowe to powszechnie stosowana podpora instalacyjna pozwalająca na łatwe wytyczanie i tworzenie tras przebiegu przewodów. To rozwiązanie niezwykle funkcjonalne, wykorzystywane w tworzeniu różnorodnych instalacji zgodnie z normami prawnymi i potrzebami danego obiektu. Gwarantujące ochronę przewodów, umożliwiające łatwy dostęp oraz upraszczające montaż. To także jednej z najlepszych sposobów na organizację i uporządkowanie instalacji elektrycznej, szczególnie w obiektach przemysłowych. Korytka pozwalają prowadzić wiele przewodów w jednym ciągu.

Gdzie stosowane są korytka na kable?

Różnego rodzaju korytka na kable są używane zarówno w obiektach przemysłowych czy magazynach, jak i w domach jednorodzinnych. Uniwersalność tego rozwiązania sprawia, że znajduje ono zastosowanie praktycznie wszędzie. Od specjalistycznych instalacji automatyki produkcyjnej, po prowadzenie przewodów sieci wewnętrznych w obiektach biurowych czy domowe instalacje elektryczne. Odpowiedni rodzaj korytek dobiera się oczywiście w zależności od warunków, obowiązujących norm i wymagań danej instalacji.

Korytko elektryczne w praktyce – prowadzenie przewodów i nie tylko

Korytko elektryczne zapewnia przede wszystkim łatwe i wygodne prowadzenie przewodów czy kabli. W zależności od wybranego rozwiązania gwarantuje jednak także ich ochronę. Używając dobrze dobranych korytek kablowych, zapewniasz więc sobie nie tylko łatwość wykonania instalacji, ale również jej trwałość. Chronisz bowiem kable przed uszkodzeniami i czynnikami zewnętrznymi. Korytka pozwalają też na skuteczne rozplanowanie i uporządkowanie instalacji. Umożliwiają więc w przyszłości bezproblemowe dokonywanie napraw, rozbudów czy modernizacji. Ze względu na łatwe prace montażowe i brak konieczności ingerencji w strukturę budynku jest to rozwiązanie niezwykle ekonomiczne.

Koryta i inne elementy prowadzenia kabli w sklepie Multikable

W naszej ofercie znajdziesz profesjonalne korytka grzebieniowe we wszystkich najpopularniejszych wymiarach. To rozwiązania sprawdzone, bezpieczne i solidne. Wybierając je, masz pewność trwałości i łatwego wykonania instalacji. Zapraszamy także do zapoznania się z innymi akcesoriami i elementami prowadzenia kabli dostępnymi w naszym sklepie. Stawiamy na kompleksowość oferty, znajdziesz więc tutaj wszystko, czego możesz potrzebować. Zarówno w zakresie instalacji elektrycznych, oświetleniowych czy fotowoltaicznych, jak i teletechnicznych lub innych. Sprawdź!

Filter