Kable miedziane ekranowane

Kable miedziane ekranowane to takie przewody energetyczne, w których wykorzystano ekran wykonany z taśmy lub drutów miedzianych. Same kable ekranowe z kolei są miedziane i otoczone powłoką polwinitową – pod tym względem nie różnią się od tradycyjnych przewodów. Kable miedziane ekranowane produkowane są jako 2-, 3-, 4- i 5-żyłowe. Jeśli występuje w nich więcej żył, kwalifikują się jako kable sygnalizacyjne. Kable miedziane ekranowane mogą mieć moc 0,6/1 kV, 3,6/6 kV bądź 6/6kV.

Kable miedziane ekranowane – po co jest ekran?

Funkcjonalne kable ekranowe miedziane mają ekran dla ograniczenia wpływu pola elektromagnetycznego na urządzenie, w którym je zastosowano, ale nie tylko. Ekrany spełniają kilka dodatkowych funkcji: 1) zapewniają kompatybilność elektromagnetyczną EMC, 2) stanowią ochronę przeciwporażeniową, 3) umożliwiają sterowanie rozkładem pola elektrycznego. W naszej hurtowni znajdziesz kable miedziane ekranowe typów: YKYekw, YKYektmy, YKYektmyn, YKYektmyo.

Kable miedziane ekranowane – zastosowanie

Kable miedziane ekranowe można stosować w budynkach i na zewnątrz. Sprawdzają się do przesyłania energii elektrycznej, jak również do pracy w urządzeniach energetycznych w różnych miejscach, np. zakładach przemysłowych, magazynach, na stacjach paliw. Jeśli chcesz, możesz włożyć kable miedziane ekranowe do kanałów kablowych, ale nie musisz – nadają się do układania bezpośrednio w ziemi. Nie zaszkodzi im kontakt z materiałami ropopochodnymi. Ponadto kable ekranowe miedziane nadają się do miejsc narażonych na średnie uszkodzenia mechaniczne.

Filter