Kable miedziane niepalne w hurtowni kabli Multikable.pl – zastosowanie

Kable miedziane niepalne stosuje się w instalacjach tworzonych m.in. w zakładach przemysłowych i budynkach użyteczności publicznej, czyli takich miejscach, w których wymagana jest szczególna ochrona przeciwpożarowa. Ale nie tylko! Miedziane kable niepalne świetnie sprawdzają się również na zewnątrz. Dzięki specjalnej konstrukcji kable miedziane niepalne mogą być układane bezpośrednio w ziemi, kanałach kablowych i korytach.

Do czego sprawdzają się energetyczne przewody miedziane niepalne?

Dostępne w hurtowni kabli Multikable.pl miedziane przewody niepalne znajdują zastosowanie m.in. przy łączeniu generatorów z transformatorami i przyłączeniu do instalacji odbiorników elektrycznych o dużej mocy. W praktyce spotkasz je przy urządzeniach kontrolnych, bezpieczeństwa, sterowniczych. Kable miedziane niepalne nadają się do zastosowania w warunkach średniego narażenia na uszkodzenia mechaniczne, stałej ekspozycji na promienie UV oraz ekspozycji na deszcz i śnieg.

Energetyczne kable miedziane niepalne – parametry

Kable niepalne miedziane wykonuje się w takim samym typoszeregu pod względem przekroju i liczby żył, jak zwykłe kable miedziane. Również napięcie pracy jest identyczne z kablami energetycznymi miedzianymi. W naszym sklepie znajdziesz kable miedziane niepalne w wariantach YnKY, YnKY-LS (kable bezdymne), YnKXS, XnKXS i XnKyXS. Żyły zgodnie z nazwą są miedziane, izolację zaś wykonano z polietylenu usieciowanego. Powłoka zewnętrzna nie rozprzestrzenia płomienia.

Filter