Kable miedziane opancerzone

Kable miedziane opancerzone różnią się od zwykłych przewodów zbrojeniem (pancerzem) wykonanym z taśmy stalowej cynkowanej bądź drutu stalowego cynkowanego. Pancerz służy podwyższonej ochronie przed uszkodzeniami mechanicznymi. Kable opancerzone miedziane produkowane są jako 2-, 3-, 4- i 5-żyłowe. Dzielą się na typy zróżnicowane budową. W hurtowni Multikable znajdziesz kable miedziane opancerzone: YKYFty, YKYFoy, YKXSYFty, YKYFtyn. Przeczytaj ich szczegółowe opisy, aby wybrać właściwe.

Gdzie stosuje się kable opancerzone miedziane?

Prowadzisz zakład przemysłowy albo masz do wykonania instalacje, które są narażone na uszkodzenia mechaniczne? Właśnie tam sprawdzą się kable miedziane opancerzone. Zastosowany w nich pancerz chroni żyły robocze przed przecięciem izolacji w przypadku uszkodzenia powłoki zewnętrznej przewodu. Kable miedziane opancerzone ułożysz również na zewnątrz pomieszczeń: w powietrzu, ziemi, kanałach kablowych. Wykorzystaj kable opancerzone miedziane w przemyśle energii elektrycznej albo urządzeniach: kontrolnych, bezpieczeństwa, sterowniczych.

Kable miedziane opancerzone – dodatkowe informacje

Ponieważ kable miedziane opancerzone są przeznaczone do przewodzenia energii elektrycznej i mogą występować na zewnątrz, znajdziesz je w liniach elektromagnetycznych prowadzonych w powietrzu. Na ich trwałość pozytywnie wpływa powłoka odporna na promieniowanie UV oraz wpływ niekorzystnych warunków atmosferycznych. Sprawdź, jakie napięcie znamionowe mają konkretne kable miedziane opancerzone i zamów dokładnie taką długość, jaka jest Ci potrzebna. Zapraszamy do zakupów!

Filter