Przewody bezhalogenowe – dlaczego warto je zakupić?

Jednym z największych zagrożeń dla budynków są pożary. W zależności od konstrukcji budynku oraz instalacji ogień może rozprzestrzeniać się bardzo szybko, a w innych zaś może bardzo wolno. Dlaczego? Ponieważ działanie ognia mogą spowolnić urządzenia pożarnicze działające za pomocą kabli bezhalogenowych. Przewody bezhalogenowe oferowane przez naszą firmę Multikable zmniejszają niebezpieczeństwo rozprzestrzeniania się ognia. W naszej ofercie znajdą Państwo kable i przewody bezhalogenowe charakteryzujące się wysoką odpornością ogniową. Nie zawierają one chloru, fluoru, jodu oraz bromu. W czasie pożaru nie wydzielają one dużych ilości dymu, co jest szczególnie ważne podczas akcji przeprowadzanych przez straż pożarną. Co więcej, kable w naszej ofercie cechują się niską toksycznością oraz korozyjnością, dzięki czemu nie ma ryzyka zatrucia się po pożarze.

Przewody bezhalogenowe – właściwości

Montując przewody bezhalogenowe w instalacjach budynkowych właściciele nieruchomości, projektanci oraz inne osoby zaangażowane w projekty budowlane realnie minimalizują ryzyko emisji toksycznych substancji i rozprzestrzeniania pożaru. Przewody tego typu zostały opracowane w taki sposób, aby zapewniały maksymalne bezpieczeństwo podczas pożarów, podtrzymując pracę ważnych urządzeń i systemów budynkowych np. systemu oddymiania.

Przewody bezhalogenowe – zastosowanie

Przewody bezhalogenowe z naszej oferty zaleca się stosować w budynkach użyteczności publicznej oraz wszędzie tam, gdzie może występować zagrożenie życia i utrata wartościowego majątku. W związku tym takie kable są stosowane w szpitalach, lotniskach, galeriach handlowych, wieżowcach, hotelach, teatrach, kinach, metrach, urządzeniach przetwarzających dane, elektrowniach i zakładach przemysłowych, kopalniach, stoczniach oraz instalacjach awaryjnego zasilania, instalacjach ppoż., instalacjach alarmowych czy systemach HVAC. Jak widać, zastosowanie takich kabli jest bardzo szerokie. Nie ma w tym jednak nic dziwnego, ponieważ chronią one przed rozprzestrzenianiem się pożaru i podtrzymują urządzenia mogące powstrzymać przenoszący się ogień.

Przewody bezhalogenowe – zalety

Kable znajdujące się w naszej ofercie mają wiele zalet. Przede wszystkim są odporne na płomienie i wykazują właściwości trudnopalne, przez które nie przenoszą ognia. Nie zawierają one pierwiastków, które mogłyby toksycznie wpłynąć na zdrowie. Przewody bezhalogenowe z uwagi na swoją budowę i działanie podtrzymują zasilanie elektryczne w wielu urządzeniach niezbędnych dla funkcjonowania i oddziaływania na pożar.

Filter