Kable aluminiowe niepalne

Wyświetlanie wszystkich wyników: 9

Pokaż:
 • YLgY 1x6mm2 450/750V niebieski /bębnowy w [m]/

  Czas wysyłki: 48h
  7.95  z VAT
  Zapytaj o ofertę
 • YLgY 1x6mm2 450/750V czarny /bębnowy w [m]/

  Czas wysyłki: 48h
  7.95  z VAT
  Zapytaj o ofertę
 • YLgY 1x35mm2 450/750V żo /bębnowy w [m]/

  Czas wysyłki: 48h
  45.85  z VAT
  Zapytaj o ofertę
 • YLgY 1x35mm2 450/750V czarny /bębnowy w [m]/

  Czas wysyłki: 48h
  45.85  z VAT
  Zapytaj o ofertę
 • YLgY 1×1,5mm2 450/750V czarny /bębnowy w [m]/

  Czas wysyłki: 48h
  2.25  z VAT
  Zapytaj o ofertę
 • YLgY 1x150mm2 450/750V czarny /bębnowy w [m]/

  Czas wysyłki: 48h
  193.21  z VAT
  Zapytaj o ofertę
 • Kabel YnAKY 70RMC 0,6/1kV /bębnowy w [m]/

  Czas wysyłki: 48h
  11.88  z VAT
  Zapytaj o ofertę
 • Kabel YnAKY 240RMC 0,6/1kV /bębnowy w [m]/

  Czas wysyłki: 48h
  35.79  z VAT
  Zapytaj o ofertę
 • Kabel YnAKY 150RMC 0,6/1kV /bębnowy w [m]/

  Czas wysyłki: 48h
  22.64  z VAT
  Zapytaj o ofertę
Pokaż:

Kable aluminiowe niepalne w ofercie sklepu Multikable.pl

W tej kategorii znajdziesz kable YnAKY, czyli kable energetyczne aluminiowe, o izolacji i powłoce z samogasnącego i nierozprzestrzeniającego płomienia polwinitu uniepalnionego. To rozwiązania profesjonalne, dostępne w różnych średnicach oraz przekrojach żył (RMC, RE, SC). Wszystkie oferowane przez nas kable aluminiowe niepalne sprzedajemy w dowolnych długościach na bębnie. Ze względu na specjalistyczny charakter oferowanych tutaj przewodów część asortymentu jest dostępna wyłącznie po uzgodnieniu szczegółów z Klientem. Jeśli poszukiwany przez Ciebie kabel nie jest dostępny od ręki lub nie znajduje się w ofercie sklepu, zapraszamy do kontaktu.

Cechy niepalnych przewodów aluminiowych

Kable energetyczne z żyłą aluminiową mają kilka cech szczególnych. Jedną z najważniejszych jest zdecydowanie lekkość materiału, pozwalająca na zastosowanie większej średnicy przewodu przy mniejszym obciążeniu elementów montażowych. Innym ważnym wyróżnikiem jest też giętkość aluminium, która ułatwia wykonywanie wielu wymagających instalacji. Nie sposób nie wspomnieć także o aspekcie ekonomicznym. Ze względu na ceny materiału stosowanego do produkcji żył, kable aluminiowe niepalne są z reguły znacznie tańsze od ich miedzianych odpowiedników. Cechują się też przy tym co prawda gorszym przewodzeniem prądu elektrycznego, to jednak pozwala zrekompensować stosowanie wspomnianego już większego przekroju żył.

Gdzie stosuje się kable aluminiowe niepalne?

Kable energetyczne niepalne z żyłą aluminiową stosuje się powszechnie w energetyce i instalacjach przemysłowych. To także jedno z najpopularniejszych rozwiązań do wykonywania instalacji ziemnych lub prowadzenia w kanałach kablowych. Dzięki możliwości zredukowania masy oraz zapewnienia dużej elastyczności, przewody tego rodzaju znajdują zastosowanie w instalacjach ruchomych, np. w robotach i maszynach przemysłowych. Ze względu na te same cechy, okablowanie aluminiowe jest również stosowane w lotnictwie. Niepalne kable aluminiowe można spotkać zarówno w instalacjach znajdujących się wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.

Kable aluminiowe niepalne w energetyce

Za zastosowaniem aluminium w produkcji kabli energetycznych przemawia nie tylko cena. Najważniejszą zaletą jest tutaj możliwość uzyskania mniejszej masy przewodu, która przekłada się na znacznie łatwiejszy montaż i późniejsze serwisowanie kabli oraz mniejsze obciążenie słupów. Nie bez znaczenia jest też większa elastyczność. To głównie dzięki tym zaletom połączonym z niższymi kosztami różnego rodzaju kable i przewody aluminiowe stosuje się powszechnie w sieciach przesyłowych i dystrybucyjnych. Kable niepalne z powłoką i izolacją z polwinitu w elektroenergetyce znajdują zastosowanie w elektrowniach, rozdzielniach i sieciach miejscowych.