Przewody niepalne to kolejne przewody instalacyjne, które znajdziesz m.in. w układach sterowania i elektrycznych urządzeniach gospodarstwa domowego czy sprzętach firmowych. Tym, co wyróżnia kable niepalne na tle innych służących do instalacji, jest – zgodnie z nazwą – odporność na spalanie. To właśnie dzięki niej mogą zostać zastosowane w warunkach zagrożenia wybuchnięcia pożaru oraz tam, gdzie wzrasta temperatura (w całym pomieszczeniu lub w obrębie instalacji). W naszej hurtowni znajdziesz przewody niepalne w modelach: YnDY 750V, YnDYp750V (są to niepalne przewody płaskie) i YnDYp-LS (inna ich nazwa to przewody bezdymne).

Przewody instalacyjne niepalne – charakterystyka

Hurtownia kabli Multikable.pl oferuje przewody niepalne idealne do stosowania w instalacjach elektroenergetycznych wewnątrz budynków, zwłaszcza w pomieszczeniach, w których ryzyko powstania pożaru jest wysokie. Są nieocenione również tam, gdzie zwiększone wymagania dotyczące zabezpieczenia przeciwpożarowego są podyktowane regulaminem. Przewody niepalne doskonale przewodzą energię elektryczną, a do tego ograniczają emisję dymów i toksycznych gazów do minimum.

Jakie przewody niepalne instalacyjne znajdziesz u nas?

Przewody niepalne mogą różnić się budową, przekrojem, liczbą żył i mocą. U nas znajdziesz zarówno tradycyjne przewody okrągłe, jak i przewody płaskie. Zastosowane w obu modelach żyły zostały wykonane z miedzi (są to żyły jednodrutowe). Wszystkie kable niepalne mają izolację i powłokę zewnętrzną z polwinitu – materiału samogasnącego, nierozprzestrzeniającego płomienia i zmniejszającego emisję dymu, jeśli już dojdzie do pożaru. Dobierz odpowiednie rozmiary i moce, a następnie daj nam znać, na jaką długość mamy przyciąć instalacyjne przewody niepalne. Nie ma bowiem potrzeby, byś kupował więcej, niż planujesz wykorzystać. W hurtowni kabli Multikable.pl oszczędzisz!

Filter