Dlaczego warto używać odpowiednich maskownic i korytek do kabli?

Powrót do Blog

Dlaczego warto używać odpowiednich maskownic i korytek do kabli?

Zapewne niejednokrotnie widziałeś u znajomych Ci osób listwy na kable. Przymocowane do ściany stanowią bardzo praktyczną opcję, gdy zależy nam, aby te stały się kompletnie niewidoczne. No i tutaj przychodzą z pomocą maskownice oraz korytka. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, demontaż będzie błyskawiczny, jak również dziecinnie prosty. Wymienisz wtedy przewody bez większych problemów. Dzisiaj przedstawiamy więc zalety wymienionych rozwiązań.

Spis treści:

  1. Coś prostego do zadań specjalnych
  2. Co do ścian na kable? Zdecydowanie listwy maskujące
  3. Maskownice i korytka jako gustowna część wnętrza

Coś prostego do zadań specjalnych

Zastanawiasz się, dlaczego po prostu nie umieścić kabli w przeznaczonych do tego bruzdach? Chcielibyśmy, aby było to takie proste i zawsze możliwe. Kiedy kable zostają niecelowo wyeksponowane, korytka bądź listwy bardzo dobrze zamaskują kable. Przeważnie oczywiście ukrywamy je pod tynkiem. Tak jest przy znanej nam formie remontu, jednak sprawa robi się bezsprzecznie trudniejsza, kiedy musi dojść do wymiany, albo załączenia do miejsca, w którym wcześniej nie było żadnego zasilania. Trzeba przyznać, że taka rekonstrukcja pochłonie sporo Twojego czasu oraz wysiłku. Często rewolucja staje się po prostu niewykonalna. Wtedy tego typu maskownice pod postacią listew na kable generują najlepszą, sprawdzoną opcję. Tej możesz być pewien.

Co do ścian na kable? Zdecydowanie listwy maskujące

Po co układać skomplikowaną instalację pod tynkiem, gdy można wykorzystać praktyczne listwy maskujące? Plastikowy produkt umieszczamy na ścianie za pomocą kołków oraz wkrętów. Zaczynamy od przykręcenia podstawy maskownicy, aby następnie założyć obudowę. Montaż nie jest trudny dzięki załączonym szablonom. Pamiętaj też, że żeby wszystko wyglądało estetycznie, musimy mieć na względzie dopasowanie listwy do innych powierzchni. Przykładowo, gdy układamy listwę pionowo, znajdźmy punkt sąsiadujący z framugami. Wtedy nikt nie zwróci na to większej uwagi.

Jeżeli szukasz odpowiedniego korytka – sprawdź naszą ofertę!

Maskownice i korytka kablowe jako gustowna część wnętrza

Zaufaj nam, że maskownice przy podłodze nie będą zauważalne, jeżeli zamontujemy je nad listwami przyściennymi bądź przypodłogowymi. Nikt nie dostrzeże kabli, a ty zyskasz jednocześnie estetyczny element pomieszczenia. Z kolei korytka są dużo większe od listew. Warto zwrócić uwagę na sporą szerokość oraz głębokość. Zazwyczaj korytka mieszczą gniazdka elektryczne, antenowe czy teleinformatyczne. Wyprodukowane z PCW lub aluminium gwarantują wytrzymałość.

Wybierz rozwiązanie, które najbardziej odpowiada Twoim potrzebom!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Powrót do Blog